Source Banner
Our Sourcing
زنجیره تامین
Source
ال فینیکس

در این پروژه هدف ما رفع مشکلاتی است که در مسیر تولید باکیفیت قهوه وجود دارد و نیز برقراری ارتباط با بازار و ایجاد پایداری اقتصادی و در این مسیر سیستم قیمت‌گذاری پایدار بر اساس کیفیت را به کار می‌گیریم. این کار با  قیمت‌گذاری کالا بر اساس هزینه‌ی تولید در تعارض است.

فرآوری قهوه کار پیچیده‌ای است و بیشترین تأثیر را بر کیفیت محصول نهایی دارد. این پیچیدگی کار را برای کشاورزانی که می‌خواهند به بازار قهوه تخصصی وارد شوند دشوار می‌کند. وقتی کار ساخت و ساز به پایان می‌رسد، آسیاب خیس ال فینیکس گیلاس‌های قهوه را (با کنترل عناصر طعمیِ نهایی) به نمایندگی از سوی کشاورزان دسته‌بندی، فرآوری و خشک می‌کند و در عین حال آموزش‌های کشاورزی مرتبط را نیز ارائه می‌کند و به این ترتیب دو معضل کلیدی دستیابی به بازار قهوه تخصصی (معضل فرآوری و کمبود دانش) را از میان بر می‌دارد.

Source
کلمبیا

ما در کلمبیا از طریق ایجاد یک سیستم قیمت‌گذاری با ثبات و طراحی و اجرای پروژه‌های عمومی، حاشیه‌ی سود را برای کشاورزانی بهبود بخشیدیم که قصد ورود به بازار قهوه‌ی تخصصی داشتند. در سال ۲۰۱۶ پروژه‌ی خود را با نام ال فینیکس آغاز کردیم که به کشاورزان هم‌جوار امکان می‌داد تا کنترل بیشتری بر کیفیت دانه‌ی تولیدی ومهم‌تر از آن بر درآمد خود داشته باشند. در سال ۲۰۱۷ پس از مواجهه با خانواده‌های کشاورز اویلا در پیتالیتو، که دیگر نمی‌توانستند به دلیل تغییرات آب‌وهوایی دانه‌های خود را خشک کنند، دیدیم که نسخه‌ی دیگری از پروژه‌ی ال فینیکس را می‌توان برای تعداد بیشتری از تولیدکننده‌ها اجرا کرد.

راه حل مناسب این کار را در همکاری تنگاتنگ با انجمن رِد (RED-رد در اسپانیایی به معنای شبکه) شکل گرفت که هدفش حل و فصل و رسیدگی به چالش‌های بنیادین کشاورزان مستقل است؛ چالش‌هایی نظیر کمبود زیرساخت‌ها و دشواری دسترسی به بازار.

Source Other
Source
روآندا

کار ما در رواندا با یک همکاری مشترک شروع شد؛ همکاری تنگاتنگ با شریک تجاری‌مان موراهو (Muraho Trading). این شراکت به تعاونی‌های وابسته امکان می‌دهد تا کیفیت تولید خود را بالا ببرند، قهوه‌ی خود را با قیمت بالاتری عرضه کنند و تولیدکنندگان  بیشتری را به بازارهای جدید وارد کنند. در فوریه‌ی سال ۲۰۱۸ دو ایستگاه شستشوی روگالی و کیلیمبی به دست شرکای صادرکننده‌ی ما ساخته شد. این اتفاق موجب شد که بتوانیم مدل ویژه‌ای برای پرداخت در زنجیره‌ی ارزش رواندا ایجاد کنیم. این کار فرآیندی است مستمر که با هر چه کامل‌تر شدن درک ما از چالش‌های صنعت قهوه‌ی رواندا، تا سال‌ها ادامه و بهبود خواهد یافت.

در حال حاضر نرخ پرداختی ما به کشاورزان رواندا حدود ۴۰ درصد بیشتر از  پرداختی انجمن صادرات قهوه‌ی رواندا به آنان است.

Source Other